05 září 2020

Tilápie (okounovec nilský) v těstíčku

Rozpis:

 • 4 porce ryby
 • 2 vejce
 • 1 lžíce oleje
 •  sůl, pepř
 • 1 stroužek česneku
 • 10 lžic polohrubé mouky
 • cca 5 lžic perlivé minerálky
 • olej na smažení
Postup:
Rybu omyjeme, osušíme papírovou utěrkou, nakrájíme na porce a osolíme. 
Připravíme si těstíčko. V misce rozšleháme vejce s olejem, přidáme česnek (dávám větší, ale záleží na chuti), sůl, pepř a vmícháme mouku. Nakonec zlehka vmícháme perlivou vodu.
V těstíčku obalíme porce ryby a vkládáme na pánev do horkého oleje. Zvolna usmažíme z obou stran a vkládáme na papírový ubrousek okapat.  

8 komentářů:

 1. Ivo snad jsem na to přišla (po radě jiných :-)) proč nejdou dát komentáře- prý to dělá problémy když se píše z mobilu a taky bys měla mít blog kam píšeš komentář v oblíbených . Tam tě mám , takže to bude asi mobilem. A taky na mě chtěl Blogger abych se znovu přihlásila. Tak to snad půjde.
  Rybička určitě vynikající, jak jsem psala u mě, s tatarskou a hranolky nemá chybu! 😂

  OdpovědětSmazat
 2. Fukčarinka tilápie mám ráda,nemají kosti.

  OdpovědětSmazat
 3. Ivo, sbíhají se my sliny. To těstíčku mě zaujalo. Zase jsem se naučila něco nového. Já jsem většinou rozšlehaná vejce s moukou a solí. A to jsem na těstíčko většinou používala hladkou mouku. Příště zkusím to tvoje.

  OdpovědětSmazat
 4. Ahoj Růženko, jak jsem ti psala na blog, z mobilu na blog nic nedělám. Všichni kteří mají na blogu přihlášení k odběru Atom mi nefungují. Nevím proč.
  Ryba je výborná, je bez kostí a mnohem lepší než treska.

  OdpovědětSmazat
 5. Maruško, těstíčko z polohrubé mouky a bublinek (můžeš dát šampíčko)je méně hutné.

  OdpovědětSmazat
 6. Ivo,ryby mám moc ráda a tvůj recept tedy ráda vyzkouším.Mám teď problém se zubama a maso prostě neukoušu a ryby jsou akorát teď pro mě.

  OdpovědětSmazat

Tilápie se sýrovou krustou

Rozpis: 2 porce ryby 4 vrchovaté lžíce strouhaného sýra Pecorino 1 necelá lžíce strouhanky máslo sůl, koření na ryby Postup:  Rybu omyjeme a...